EKOPLAST to prężnie rozwijająca się firma zbudowana na bazie zespołu ludzi posiadających wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu, wytwarzaniu i serwisowaniu form wtryskowych dla przetwórstwa tworzyw sztucznych. Od początku swego istnienia szczególną wagę przywiązujemy do jakości produkowanych narzędzi. Dzięki nowoczesnym systemom wytwarzania jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony efekt jakościowy. Dbanie o wysoką jakość form zaczyna się już na etapie projektowania do którego nasza firma wykorzystuje najnowsze oprogramowania CAD – CAM.

 

Nowoczesny park maszynowy w którym wiodącą rolę odgrywają maszyny sterowane numerycznie takie jak wieloosiowe centra obróbkowe firmy DECKEL MAHO, elektrodrążarki  CHARMILLES i wycinarki drutowe AGIE AGIECUT umożliwia realizację najbardziej złożonych projektów.

 

 

EKOPLAST posiada bogato wyposażony dział wtryskarek o sile zwarcia 35T do 1200T, dzięki czemu wszystkie nasze produkowane formy są testowane na bieżąco. W ten sposób mamy możliwość dokonać ostatecznej oceny wytworzonego narzędzia poprzez ocenę jakości wypraski.

 

 

Dzięki takiemu podejściu EKOPLAST potrafił zdobyć zaufanie wielu międzynarodowych koncernów. Naszymi odbiorcami są polskie i zagraniczne firmy z następujących branż:

- elektrycznej

- elektro-mechanicznej

- artykułów gospodarstwa domowego

- meblarskiego

- samochodowego

- zabawkowego

- wielu innych.

 

Dbałość o ciągły rozwój firmy skłonił EKOPLAST do wdrożenia programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pt: Wdrożenie sposobu wytwarzania jednostkowych form wtryskowych o podwyższonej jakości, zwłaszcza do tworzyw termoplastycznych w przedsiębiorstwie EKOPLAST” w formie kredytu technologicznego. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo w dziale Programy Unii.